Lees verder
Vanaf 19 april komen bibliotheken die voldoen aan de voorwaarden, in aanmerking voor een gratis VOG (Verklaring Omtrent het Gedrag) voor hun vrijwilligers.

De Vereniging van Openbare Bibliotheken heeft zich de afgelopen periode ingezet om dit voor onze leden mogelijk te maken.

Herzien

Door onze lobby en argumenten heeft het ministerie van Justitie en Veiligheid eerdere afwijzingen voor een gratis VOG herzien. Mede op initiatief van onze leden heeft de VOB deze kwestie bij herhaling aangekaart bij het ministerie van Justitie en Veiligheid. De kosten van de VOG en de toename van het aantal vrijwilligers bij bibliotheken vormden de aanleiding om te blijven lobbyen.

Gelukkig is de VOG vanaf nu ook gratis voor vrijwilligers in bibliotheken. Hiermee besparen we een aanzienlijk bedrag.

Aanmelden

Aanmelden en voorwaarden inzien kan via gratisvog.nl

Bedrijfsvoering | Vrijwilligers en bibliotheken.