Samen starten met klantreizen – doe mee vanuit jouw bibliotheek
Dinsdag 17 februari 2026Tijdens de alv in december kondigden we het al aan: we gaan van oplossingsgericht naar vraaggericht innoveren. Hiervoor is het project rondom klantreizen inmiddels gestart.
Binnen het netwerk werken twee teams aan het project Klantreizen: het Klantreisteam (KB/WaU en SPN) en het POI Innovatie Netwerk (SPN). Hun opdracht is helder: in kaart brengen welke knelpunten en behoeften bezoekers én medewerkers daadwerkelijk ervaren in de dagelijkse praktijk.
Om dit goed te kunnen doen, hebben we ruimte nodig in lokale bibliotheken.
We vragen jou als directeur/bestuurder om:
- Ruimte te bieden voor onderzoek (interviews en observaties op locatie).
- Knelpunten en verbeterpunten te delen.
- Mee te denken over prioriteiten.
- Good practices uit te wisselen.
De inzet is tijdelijk en gericht. De opbrengst: beter onderbouwde keuzes voor innovatie die bijdragen aan werkbare processen en betere dienstverlening.
Bibliotheek Nijkerk, Bibliotheek Almere, Bibliotheek Haarlem Centrum, Bibliotheek Haarlem Noord en Bibliotheek Utrecht hebben ons inmiddels ontvangen voor interviews en observaties. Bedankt voor jullie openheid en bereidheid om processen en ervaringen te delen. De inzichten die dit oplevert zijn waardevol voor het hele netwerk.
Meedoen?
Wil je jouw bibliotheek beschikbaar stellen of meer weten?
Neem dan contact met ons op. Stuur een mail naar Ivo Steenbergen.
